Kapituła czerwcowa 05.06.2024 - protokół

Rozpoczęcie modlitwą i wprowadzeniem księdza

Podsumowanie dotychczasowych działań i stanu środków

Mamy 19 242 zł,

z czego 3400 zł na The Dream. Do Londynu jedzie 20 osób, a ze SM ksiądz oraz ciocia księdza, jako przewodnik oraz 3 nauczycielki: Olga, Małgosia, Renata, które przygotowywały spektakl.

350 zł na piec, pozostało z zakupu Pani z Falenicy.

Mamy 2000 zł na samochód dla pani Jadzi W. Pieniądze pochodzą ze zbiórki darczyńców.

Mamy 13 492 zł wolnych środków.

Przychodząc do klubu, witamy się z Panem Jezusem w kaplicy

Porządek w klubie podczas porannej Mszy Świętej. Klub jest otwarty, drzwi otwarte, a drzwi do salek zamknięte na klucz, oraz zastawione przejście do kuchni, a drzwi do kaplicy otwarte. Zaapelowanie, by nie zamykać, drzwi, bo Msza ma być dla również, tych co się spóźnią, czy będą przechodzić. Jeśli ktoś wejdzie powołany, trafi do korytarza i jest na Mszy, a kto wejdzie nie powołany, to najwyżej tu pochodzi, najwyżej lampę ukradnie, albo skorzysta z toalety za darmo…

Drzwi klubu winny być otwarte podczas dyżurów: 13:00-19:00.

Pan Maciej T. odpowiada za stronę i ją aktualizuje.

Były majówki, Pierwsze Komunie Święte: Laura S., Franek K., Rozalia K. Byliśmy na procesji z relikwiami błogosławionej rodziny Ulmów, było Zesłanie Ducha Świętego, czuwaliśmy w naszej kaplicy. Był wyjazd do Lednicy, na które pojechało 7 osób z p. Ewą F. Było wyjście do ZOO (01.06). Dziękuję Dawidowi W. za organizację. Jedenastka Patrycji Ł., tutaj przyjęta w sobotę 02.06 po powrocie z ZOO, to była świetna impreza. Gratuluję i udzielam Panu Marcinowi Ł. - jej stryjowi - pochwały ustnej. Wspaniała impreza 2 czerwca po Mszy – Stoliczanie się wzorowo zorganizowali!

plany

Kalendarz 2025 – ma być gotów na lato - pan Darek Ś.

Pan Dariusz: ustalono druk kalendarza wraz z p. Wojciechem M. Pan Wojciech skontaktuje się z p. Dariuszem i ustali się format. Panowie mają ustalić, co i jak? Budżet na kalendarz: 1000 zł jest. Druk kalendarza: 200-300 szt. Pan Dariusz ostatnim razem przygotował 300 sztuk. Ustalono 300 sztuk do druku. Pan Maciej T. będzie korzystał z reklamy Tampotechniki w kalendarzu i dołoży się do kosztów druku kalendarza.

Plany terminowe

Kajaki 15.06. Może być Świder niespławny. Odpowiedzialna Pani Małgorzata W. Pojawiły się wątpliwości co do możliwości realizacji spływu.

Spotkanie dla bierzmowanych w następną sobotę 15.06 o 10:00 przy Stadione Narodowym.

Najbliższe spotkania Kapituły: we wtorek 25.06

Chcę podjąć się dokończenia remontu elewacji: Ksiądz przeznacza 700 zł na ewentualne materiały: czyszczenie, malowanie, naprawę ubytków. Termin: 29.06. sobota.

Rozmowy o środkach z PEPCO

2022: p. Justyna S. załatwiła bezpośrednio z PEPCO – 5000 zł na obóz Wędrowników i obóz rodzinny

2023: p. Justyna S. już nie pracowała w PEPCO, ale załatwiła jak wyżej, pojawiło się TPD jako operator

2024: PEPCO nic nie dało, lecz Stolica Mądrości z własnych środków da Wędrownikom 2000 zł na obóz w Margolach koło Biłgoraja 13-27.07

obóz rodzinny 2024
Termin: 17-25.08
Miejsce: Serdeczna Osada im. Świętej Rity; woj. wielkopolskie, 50 km na pd. od Poznania, 10 km na pd. od Śremu. Szczegóły wyjazdu: mamaroza.pl/obozy-rodzinne-mamy-rozy/oboz-rodzinny-2024/ Koszt: dorośli 140 zł za osobę za dzień, dzieci pow. 3 lat: 80 zł, dzieci do 3 lat bezpłatnie.

Zapisy: mareekp@gmail.com
Możliwość finansowania przez Stolicę Madrości: 1300 LTM, lub 700 LTM plus 500 zł.
Należy posiadać własny namiot. Dojazd na własny koszt, lub wspólny. Chętni na wyjazd współfinansowany i wspólny transport powinni zgłaszać się do Mariusza Laskowskiego email: laskinek@gmail.com lub 501757236

Szczegóły wyjazdu: Obóz rodzinny 2024 – Mama Róża

29-31 sierpnia - wyjazd do Suchcic, zaproponowana forma formacji lidera, oraz ew. kerygmat, albo połączyć wyjazd, w jednym czasie, jednak wspólne elementy: Msza Święta, Różaniec, Koronka, posiłki. Wyjazd proponowany:

Rezygnacja z wyjazdu do Miechowa (Kerygmat)

Msza Stolicowa 1 września

Mariusz: do września na 01.09 zaprosiłem pana Adama Woronowicza. Ma to być w formie prezentacji Jego osoby, odtwórca roli x. Jerzego Popiełuszki oraz o. Maksymiliana Kolbego, oraz świadectwo Jego życia. Po Mszy krótka prelekcja, prezentacja i świadectwo. Przewidziany czas na spotkanie po Mszy ok. 30 minut. 10-15 minut dzielenia się wiarą i 15 minut dyskusji z gościem. Będzie rodzina pana Adama.

Spływ kajakowy we wrześniu z Góry Kalwarii do Warszawy, 4 godziny pływania. Może po Mszy Świętej 01.09. Tu sprawa obiadu, dojazdu. Godzina 1 pociągiem i ew. posiłek w pociągu. Ew. wyjazd na kajaki 08.09 Jeremi L. zaproponował, że wyjazd na kajaki jednak jednego dnia, bo byłoby więcej chętnych. Finalnie zostawmy.

Spływ kajakowy z Góry Kalwarii do Warszawy Propozycje porannego spływu o wschodzie słońca, aby do Warszawy dopłynąć na 10:00.

spotkanie Kapituły w środę 04.09

idee bezterminowe

Ks Konrad: Deklaracja Fiducia Suplicans. Szerokie spektrum opinii – od entuzjazmu do sceptycyzmu. Ustalenie terminu spotkania. Może zaprosić na to spotkanie ks. Prof. Roberta Skrzypczaka?

Filmy w drugie piątki miesiąca, filmoteka w Klubie. Pan Maciej proponuje od września. Mariusz: propozycja, bo może od czerwca z tym ruszyć?

Dokument Standardu Ochrony Małoletnich – Maciej T. Dokument ma być wytyczną do ochrony dzieci małoletnich. Zagrożenia, to inwigilacja dorosłych przez opiekunów, opiekunów przez dorosłych i dzieci. Od 15.08.2024 zgodnie z ustawą nie może funkcjonować żadna placówka biorąca pod opiekę jakiekolwiek dzieci. Szkolenie dla proboszczów było, a dla części księży w diecezji warszawsko-praskiej już było na takim szkoleniu. Takie wytyczne mają już OSP, szkoły, placówki opiekuńcze.

Ks Konrad: Jest ksiądz na Litwie, nazywa się Rimantas Gudelis, 20 lat temu przejął zrujnowany dwór w Bystrampolu, dziś elegancki hotel. Ma wizję, zatrudnia ludzi, realizuje wizję. Tu nikt, nikogo nie zatrudnia i przynajmniej ja nie mam od wizji. Jeśli ktoś chce kogoś o czymś pouczyć, lub zwrócić na coś uwagę – to proszę bardzo. Ale proszę się mną nie wyręczać. I nikogo do niczego nie wyznaczać, tylko się ewentualnie zgłaszać.

P Mariusz: Kontynuacji myśli Feliksa Konecznego, pana Włodzimierza Szteka. Propozycja kontynuacji, następnego spotkania również p. Krzysztofem Nowiną-Konopką. Kontakt z p. Elżbietą.

Na koniec modlitwa i uczestnicy się rozeszli.

Najbliższa Kapituła Stolicy Mądrości 25.06.2024 o 1 8 :00. Zapraszamy.

Mariusz Laskowski,
ks Konrad Hasior