Kapituła czerwcowa 05.06.2024 - stenogram wstępny

Protokół z Kapituły SM z 05.06.2024 już gotowy.
NAjbliższa Kapituła Działaczy SM 25.06.2024 o 19:00. Zapraszamy.

Protokół z zebrania Kapituły Stolicy Mądrości z 05.06.2024

Rozpoczęcie modlitwą i wprowadzeniem księdza

Podsumowanie dotychczasowych działań i stanu środków

Ks. Konrad podsumował:

Mamy 20 008 zł, z czego 3400 zł na The Dream. Do Londynu jedzie 20 osób, a ze SM ksiądz oraz ciocia księdza, jako przewodnik oraz 3 nauczycielki: Olga, Małgosia, Renata, które przygotowywały spektakl.350 zł na piec, pozostało z zakupu Pani z Falenicy. Mamy 2000 zł na samochód dla pani Jadzi Wątłowskiej. Pieniądze pochodzą ze zbiórki darczyńców. Mamy 14 258 zł wolnych.

Przychodząc do klubu, witamy się z Panem Jezusem w kaplicy

Porządek w klubie podczas porannej Mszy Świętej. Klub jest otwarty, drzwi otwarte, a drzwi do salek zamknięte na klucz, oraz zastawione przejście do kuchni, a drzwi do kaplicy otwarte. Zaapelowanie, by nie zamykać, drzwi, bo Msza ma być dla również, tych co się spóźnią, czy będą przechodzić. Jeśli ktoś wejdzie powołany, trafi do korytarza i jest na Mszy, a kto wejdzie nie powołany, to najwyżej tu pochodzi, najwyżej lampę ukradnie, albo skorzysta z toalety za darmo…

Drzwi klubu winny być otwarte podczas dyżurów: 13:00-19:00.

Pan Maciej Tryburcy odpowiada za stronę i ja aktualizuje.

Były majówki, Pierwsze Komunie Święte Laura Stelmaszewska, Franek Kamiński, Rozalia Kreczko. Byliśmy na procesji z relikwiami Ulmów, było Zesłanie Ducha Świętego, czuwaliśmy w naszej kaplicy. Był wyjazd do Lednicy, na które pojechało 5-6 osób z Ewą Skórzak. Było wyjście do ZOO (01.06). Dziękuję panu Marcinowi za organizację. Było bardzo dobrze., 11. Patrycji, to była świetna impreza. Jedenastka Patrycji, tutaj przyjęta w sobotę 02.06 po powrocie z ZOO, bo była świetna impreza. Gratuluję i udzielam Panu Marcinowi pochwały ustnej.

Jest ksiądz na Litwie, nazywa się Romantis Gudelis, 20 lat temu przejął zrujnowany dwór, dziś elegancki hotel. Ma wizję, zatrudnia ludzi, ma wizję. Tu nikt, nikogo nie zatrudnia i ja nie jestem od wizji.

Kajaki 15.06

Kalendarz pan Darek

Msza za Stolicę

Kapituły w lipcu i sierpniu.

Wyjazdy wakacyjne

Kolonie z parafii katedralnej 22.06

Obóz Koptowie w Margolach

Pielgrzyma na Jasną Górę,

Obóz Mamy Róży k. Śremu

Pan Dariusz: ustalono druk kalendarza wraz z p. Wojciechem z Jagiellońskiej 3. Pan Wojciech skontaktuje się z p. Dariuszem i ustali się format. Panowie mają ustalić, co i jak? Budżet na kalendarz: 1000 zł jest. Druk kalendarza: 200-300 szt. Pan Dariusz ostatnim razem przygotował 300 sztuk. Ustalono 300 sztuk do druku. Pan Maciej Tryburcy będzie korzystał z reklamy Tampotechniki w kalendarzu i dołoży się do kosztów druku kalendarza.

Mariusz: do września na 01.09 zaprosiłem pana Adama Woronowicza. Ma to być w formie prezentacji Jego osoby, odtwórca roli x. Jerzego Popiełuszki oraz o. Maksymiliana Kolbego, oraz świadectwo Jego życia. Po Mszy krótka prelekcja, prezentacja i świadectwo. Przewidziany czas na spotkanie po Mszy ok. 30 minut. 10-15 minut dzielenia się wiarą i 15 minut dyskusji z gościem. Będzie rodzina pana Adama.

Chcę podjąć się dokończenia remontu elewacji: wstępny koszt: 700-1000 zł, chcę wystąpić do miasta o zgodę, o remont, Ksiądz przeznacza 700 zł na remont: czyszczenie, malowanie, naprawę ubytków. Termin: 29.06. sobota.

Ostatni weekend sierpnia wyjazd do Suchcic, zaproponowana forma formacji lidera, oraz ew. kerygmat, albo połączyć wyjazd, w jednym czasie, jednak wspólne elementy: Msza Święta, Różaniec, Koronka, posiłki. Wyjazd proponowany: 29-31 sierpnia.

Rezygnacja z wyjazdu do Miechowa (Kerygmat)

15.06 – kajaki, wyjazd w Woli Karczewskiej

Spływ kajakowy we wrześniu z Góry Kalwarii do Warszawy, 4 godziny pływania. Może po Mszy Świętej 01.09. Tu sprawa obiadu, dojazdu. Godzina 1 pociągiem i ew. posiłek w pociągu. Ew. wyjazd na kajaki 08.09 Jeremi zaproponował, że wyjazd na kajaki jednak jednego dnia, bo byłoby więcej chętnych. Finalnie zostawmy.

Kontynuacji myśli Feliksa Konecznego, pana Szteka. Propozycja kontynuacji, następnego spotkania również p. Krzysztofem Nowiną-Konopką. Kontakt z p. Elżbietą.

Ks Konrad: Deklaracja Fiducia Suplicans. Tu pan Maciej wraz z żoną p. Krzysztofa Konopki wyznaczają spektrum tej dyskusji. Pan Maciej reprezentuje opcję entuzjastyczną, a żona p. Krzysztofa wręcz przeciwnie, jest sceptyczna. Ustalenie terminu spotkania. Może zaprosić na to spotkanie ks. Prof. Roberta Skrzypczaka?

Filmy w drugie piątki miesiąca, filmoteka w Klubie. Pan Maciej proponuje od września. Mariusz: propozycja, bo może od czerwca z tym ruszyć?

Najbliższe spotkanie Kapituły w czerwcu we wtorek 25.06 oraz w pierwszą środę września.

Wyjazd do Śremu

Serdeczna osada, miejsce pod Śremem. Obiekt mający ponad 2 ha, na pole namiotowe, ogrodzony, zadaszone elementy. Jest też basen i jest ratownik. Obiekt jest w bliskim sąsiedztwie lasu. Koszt: dzieci: 50 zł za dobę, dorośli: 100 zł za dobę. 800 zł za osobę dorosłą za cały wyjazd. SM proponuje: 1300 LTM na bezpłatny wyjazd. Pula ograniczona. Rozmowa o propozycji współfinansowania wyjazdu dla pozostałych: np. 100LTM oraz 700 zł. Propozycja współfinansowania również: 500 zł i 500 LTM. Pan Maciej zaproponował prowadzenie katechez dla dorosłych w związku ze środowymi audiencjami papieża. Transport: może autokar, może busami, może własnymi środkami, bo nie ma dojazdu bezpośredniego komunikacją. Może ew. ktoś nas stamtąd zabierze? Wstępne ustalenia: 700 zł plus koszt dojazdu. 700 LTM oraz 500 zł. Zgłoszenia dla osób do pana Marka Pietraszewskiego email: mareekp@gmail.com. Za zgłoszenia osób do bezpłatnego lub częściowo płatnego wyjazdu: Mariusz Laskowski laskinek@gmail.com

Szczegóły wyjazdu: Obóz rodzinny 2024 – Mama Róża

Kajaki. Może być Świder nieżeglowny. Odpowiedzialna Pani Małgorzata. Pojawiły się wątpliwości co do możliwości realizacji spływu.

Spotkanie dla bierzmowanych w następną sobotę 15.06 o 10:00 przy Stadione Narodowym.

Spływ kajakowy z Góry Kalwarii do Warszawy Propozycje porannego spływu o wschodzie słońca, aby do Warszawy dopłynąć na 10:00.

Dokument Standardu Ochrony Małoletnich – Maciej Tryburcy. Dokument ma być wytyczną do ochrony dzieci małoletnich. Zagrożenia, to inwigilacja dorosłych przez opiekunów, opiekunów przez dorosłych i dzieci. Od 15.08.2024 zgodnie z ustawą nie może funkcjonować żadna placówka biorąca pod opiekę jakiekolwiek dzieci. Szkolenie dla proboszczów było, a dla części księży w diecezji warszawsko-praskiej już było na takim szkoleniu. Takie wytyczne mają już OSP, szkoły, placówki opiekuńcze.

Rozmowy o środkach z PEPCO, Ewa Hodun do tej pory realizowała te środki, jednak w tym roku już tego nie było. Ksiądz podzielił się refleksjami ze spotkań z p. Ewą Hodun. Pani Ewa wspomniała, że załatwi 2000 zł na autokar dla SM.

Na koniec modlitwa i uczestnicy się rozeszli.

1 polubienie