Triduum Paschalne w Bogdankach 28-31.03.2024

Przyjaciele i sympatycy Stolicy Mądrości wraz z ks. Konradem biorą udział w rekolekcjach w Bogdankach. Osoby zainteresowane mogą zapisać się w formularzu poniżej podanym:
https://www.facebook.com/share/p/N95HFYTgVtdekEq5/

2 polubienia

Koszt (nocleg i wyżywienie od czwartku wieczora do niedzieli rano) wydarzenia Triduum wynosi od osoby dorosłej i młodzieży starszej (do 13 roku życia) 200 zł.
Ksiądz Rafał nie podał ceny za dzieci. Wszystko zależy od tego, jaka będzie ich liczba. Od 70 lub 50% od podanej opłaty.
Ksiądz Konrad na zebraniu podał możliwość dofinansowania . 100 zł + 100 litów- dorośli, dzieci do 13 roku życia 50 zł + 50 litów…
Transport we własnym zakresie: Można zgłaszać, kto ma miejsce w samochodzie. I osoby zainteresowane niech kontaktują się z kierowcami. Warto podać nr telefonu .

200 złotych za 4 dni? Od kolacji do sniadania wielkanocnego? Mamy jakiś plan dnia?

Rekolekcje odbędą się w Domu Rekolekcyjnym w Bogdankach. Adres - Bogdanki 4, 8km za Juchnowcem Kościelnym. Każdego dnia będziemy uczestniczyć w liturgii w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Tryczówce.

Rekolekcje rozpoczynamy w Wielki Czwartek (28 marca). Początek - ok. 14:00, przyjeżdżać można od godziny 13:00. Rekolekcje zakończą się wspólnym śniadaniem w Niedzielę Zmartwychwstania (31.03), około 10:00. Proszę o wiadomość, jeśli ktoś dojedzie później lub będzie wyjeżdżać w trakcie. Programu szczegółowego nie podajemy dlatego, że raz że jest w trakcie ustalania, a dwa że to też pewna “tajemnica”.

Koszt udziału w Rekolekcjach wynosi 200 zł za osobę. Opłaty dokonujemy na miejscu po przyjeździe.

Najpotrzebniejsze rzeczy, które z pewnością trzeba wziąć, to: Pismo Święte, notatnik, odświętny strój. Nie trzeba brać ze sobą śpiwora ani materaca - jest pościel, łóżka, każdy pokój ma własną łazienkę
Jeśli ktoś podejmuje posługę muzyczną, ministrancką czy posługę czytania i chciałby również w ten sposób zaangażować się w czasie Rekolekcji, to bardzo proszę o informację. Ministrantów proszę o zabranie alb.
Odnośnie do odświętnego stroju - warto i bardzo zachęcam, aby mieć coś z akcentem czerni lub czerwieni na Wielki Piątek oraz bieli na Wigilię Paschalną.

Wigilia Paschalna rozpocznie się o 21:00 i zakończy uroczystą procesją bezpośrednio po liturgii.
W kościele w Tryczówce jest jeszcze dość zimno, pamiętajmy o tym pakując się.

Jeśli ktoś będzie w Wielki Piątek podejmować post jedynie o chlebie i wodzie to proszę o wiadomość, żeby nie liczyć do obiadu i pozostałych posiłków tego dnia - do 24 marca, czyli Niedzieli Palmowej.

Rekolekcje Triduum Paschalnego są dość intensywne, będzie sporo modlitwy i różnych zajęć, ale mam nadzieję, że dla każdego z Was będzie to niezapomniany czas !

Będą w tych rekolekcjach uczestniczyć rodziny z dziećmi, i młodzież. Na dzień dzisiejszy grupa będzie liczyć blisko 50 osób. Posługiwać będzie 2 kapłanów.

Ks. Rafał Arciszewski

To jest z treści maila jaki otrzymałam po zapisaniu na Rekolekcje poprzez formularz.

1 polubieniePrzeżywamy Wielką Sobotę.1 polubienie

Raduj sie ziemio, Jezus Zmartwychwstał! Alleluja!

1 polubienie


1 polubienie